Diğer Yazılar

10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail Koç

10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail Koç

10 Aralık İstanbul Patlaması

<em>10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail Koç hakkında yazdığım yazı. Ne yapsak İsmail Koç yani İskoç’un anısını taze tutamayız.

10 Aralık 2016 Cumartesi akşamıydı. Yani 10 Aralık İstanbul patlamasının gerçekleştiği akşamdı.

Kızımın odasına aldığımız yatağı kurmuş ve heyecanla ilk kez o yatağa yatırmaya hazırlanıyorduk.

Eşim kızımla beraber yatağa uzanmış ve ben de odanın ortasında yerden bir şey alıyordum.

Bir anda müthiş bir patlama sesi duydum. Patlama ile birlikte odanın camları sarsılmıştı.

Eşim ise hiçbir şey duymamış ve hayretle suratım bakıyordu.

Acaba gaipten patlama sesi mi duyuyordum…

 

Her olayda olduğu gibi hemen ilk iş sosyal medyaya baktım. Herkes patlama olduğundan bahsediyordu ama kimse nerede olduğunu bilmiyordu.

Evimiz Koşuyolu‘nda olduğu için bu kadar güçlü bir patlamanın Kadıköy’de falan olabileceğini düşündüm.

Önce bir patlama sesi, hemen sonrasında şehri saran derin bir sessizlik… 3-4 dakika sonra ise gecenin sessizliğini adeta yırtar gibi dolduran ambulans sesleri…

Beşiktaş‘ın stadı olan Vodafone Arena‘nın yanında olan patlamayı biz bu kadar mesafeden hissedip tüylerimizin diken diken olmasına engel olamıyorsak; olay yerini düşünmek bile istemeyiz kardeşim.

10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail Koç

Bu öyle bir patlama ki Facebook listemdeki neredeyse tüm arkadaşlarım birilerinin fotoğrafını paylaşıp “içimiz yanıyor” yorumu yaptı. Herkesin bir akrabası, dostu, iş arkadaşı bu hain saldırının kurbanı oldu.

Saldırı da ölenlerin isimleri belli oldukça bizim de içimiz yandı.

Grey Worldwide İstanbul‘da 3 sene çalışmıştım. Bu 3 sene içerisinde tanıdığıma en mutlu olduğum insanlarda bir tanesiydi İsmail Koç. Yani bizim ve tüm reklam camiasının söylemi ile İskoç!

10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail KoçReklamcı dediğinin biraz egosu olur. Hele hele yaratıcı ekip içerisinde çalışan biri ise kesin çok kaprisli olur! Bu adamın hiç mi egosu ve kaprisi olmaz kardeşim? Öyle güzel adam ki üzmeye kıyamazsın. Her daim güler yüzlü ve öyle lakayt bir adam değildi. 3 sene boyunca 1 gün bile beni kırdığını, üzdüğünü bilmem.

Üstelik İskoç’un eşi 3 aylık hamileymiş.

Bu dünya öyle bir dünya ki iyiler önden gidiyor, kötüler ise kötülüklerine devam ediyor.

Habil ile Kabil‘den bu yana kavga hiç bitmedi. Bitmeyecek! Hele hele bu topraklarda kıyamete kadar kavgalar sınavımız olacak.

Bu saldırıyı hangi terör örgütü hangi amaçla ve neyi savunarak yaptı umrumda değil. Ne olursa olsun buna liderlik eden, aracılık desteği veren, gerçekleştiren ve destekleyen herkese lanet olsun.

10 Aralık İstanbul Patlaması ve İsmail Koç yazımı okuyan her kimse onun da varsa ona da olsun…

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com.tr/2016/12/terorde-kaybettigimiz-gelecek-vaat-eden.html 

Yazar hakkında

Mehmet Ortaç

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Executive MBA mezunu. Dijital Pazarlama Uzmanı. İstanbul'da yaşayan bir İzmirli. Göztepeli.

Yorum yaz